JA Teline V - шаблон joomla Форекс

Třinec se připojil k Národnímu týdnu manželství

Zpravodajství
upravit

Třinec - v neděli 7. února odstartoval úvodním setkáním na téma Jak mít vztah, který vydrží Národní týden manželství v Třinci. Odbor sociálních věcí ve spolupráci s neziskovými a příspěvkovými organizacemi připravil několik akcí, jejichž cílem je podpořit důležitost manželství a propagovat iniciativy zaměřené na rozvoj manželských vztahů.

Ve sborovém centrum Hutník pohovořili v přátelské atmosféře poradci, manželé Zajíčkovi, o tom, jaké jsou překážky trvalých vztahů a jak je důležité na vztahu pracovat.

 

 

 

 

Přítomným posluchačům pak prozradili perličky ze soukromého života místostarosta města Třince Ing. Michael Trojka s manželkou Terézií, kteří jsou manželé již 25 let, a také mladý manželský pár Widenkových, kteří jsou svoji naopak jen půl roku. Celou akci zpestřilo hudební vystoupení MUDr. Miškeje nebo interaktivní testík „Rozumíme jazyku svých předků?“. Na závěr akce proběhlo také losování vítězů soutěže „Tajemství tvého rodu“. Zvláštní ocenění získala teprve desetiletá Zuzana Karasová, která sama zpracovala rodokmen své rodiny.

Týden manželství pokračuje ve čtvrtek 11. února, kdy je možné se zúčastnit semináře s psycholožkou na téma „Pozitivní manželské komunikační návyky“. Seminář proběhne v sídle Kvalifikační a personální agentury, o.p.s. a je nutné se na něj přihlásit na tel.: 558 532 303. 11. února bude rovněž v 18:00 hod. zahájen kurz Příprava na manželství v modlitebně Apoštolské církve. Více informací o kurzu lze získat na tel. 739 324 345. V sobotu 13. února od 16:00 hod. jsou manželské páry srdečně zvány do sálu evangelického kostela v Oldřichovicích, kde je pro ně připraveno podvečerní setkání s hudbou, zábavou i zamyšlením. V sobotu 13. února již od 15:00 hod. je možné se také zúčastnit povídání na téma Hranice ve vztahu, které proběhne v sálu Církve adventistů v Lyžbicích. V neděli 14. února mohou manželé oslavit svátek sv. Valentýna v komplexu STARS. Na krytém bazénu si užijí romantické plavání při svíčkách, v nově zrekonstruované sauně objeví kouzlo společného saunování a v restauraci STARS si mohou pochutnat na speciálním Valentýnském menu. V neděli 14. února budou mít manželské páry také možnost obnovit své svatební sliby na bohoslužbě SCEAV v evangelickém kostele na Frýdecké ulici.

Zdroj:trinecko.cz/Mgr. Šárka Szlaurová